REKLAMA

Sto pomysłów na 100 lat niepodległości...

Miasto

Sto a może i więcej zorganizowała i ma w planach Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie. Nie ma właściwie dnia, a na pewno tygodnia, żeby w szkole nie odbywały się konkursy, przeglądy, happeningi, wydarzenia, nawiązujące do historii Polski i jej drogi do wolności. Kolejną inicjatywą było odsłonięcie banera na budynku szkoły.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Baner ma około 15 m kw. powierzchni i został ufundowany ze składek uczniowskich. Do listopada będzie wisiał na frontowej ścianie szkoły a potem znajdzie godne miejsce wewnątrz budynku. W uroczystości jego odsłonięcia 11 maja licznie wzięli udział uczniowie SP nr 5, nauczyciele, wiceburmistrz Aneta Kowalewska, przedstawiciele Związku Piłsudczyków, których prezes - Konrad Wróbel - przekazał szkole upominki historyczne. Spotkanie było okazją do zaprezentowania żywej lekcji historii - uczniowie wystawili przedstawienie, ukazujące początki powstania państwa polskiego. Zapalili znicze w miejscach pamięci, których nie brakuje na terenie szkoły, m.in. przy obelisku rotmistrza Najnerta. Piosenką "Kocham Cię, Polsko" zakończyli swój występ, entuzjastycznie i radośnie wyrażając swoje uczucia do ojczyzny. 

Na jak wiele sposobów można być współczesnym patriotą, tego samego dnia dowiedzieli się uczniowie klas III C i III G gimnazjum. Z lekcją udzielania pierwszej pomocy przybyli do nich ratownicy medyczni - Marek Kamiński i Paweł Rogalski. Uczniowie uczyli się, jak nieć pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

- To też jest forma uczczenia jubileuszu niepodległości. 100 minut na 100 lat niepodległości - mówiła nauczycielka Renata Zalewska.

A już w czerwcu w SP nr 5 kolejna wielka patriotyczna uroczystość - w szkole zostanie otwarta wyjątkowa izba pamięci, poświęcona żołnierzom Armii Krajowej.

- Gratuluję tych wszystkich inicjatyw. Jestem pewna, że z tej szkoły wyrosną prawdziwi patrioci - mówiła do uczniów i nauczycieli zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. 

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Szkoła podstawowa nr 5 w Wyszkowie100 lat niepodległościWyszkówZbigniew Szczerba

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Sobota
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl