REKLAMA

Rób zakupy w Tesco i głosuj na projekt społeczny PSOUU w Wyszkowie!

Miasto

Ruszyło głosowanie na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Na nasze głosy liczy Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” w Wyszkowie, które chce stworzyć ogródek sensoryczny dla niepełnosprawnych. Głosowanie trwa do 4 czerwca. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

REKLAMA

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Wyszkowie i okolicach rywalizują ze sobą:

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” w Wyszkowie
Organizacja posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie we wspieraniu osób z niepełnosprawnościami. Walczy o zdrowie, sprawność, godność, przeciwdziała wykluczeniu. Chce także, aby te wszystkie działania odbywały się w miejscu bezpiecznym, ładnym, przyjaznym. Dzięki środkom programu poprawiona zostanie jakość korzystania z OREW, powstanie mini ogródek sensoryczny przed ośrodkiem, który będzie miejscem odpoczynku, relaksu, stymulacji dzieci niepełnosprawnych, a także będzie „zieloną wizytówką”.

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze
Projekt ma na celu aktywizację społeczności seniorów w mieście przez zachęcenie do uprawiania sportu nordic walking i promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki warsztatom kulinarnym seniorzy nawiążą nowe kontakty i wzbogacą swoją dietę o ciekawe potrawy.  Promocja zdrowego, aktywnego stylu życia wśród seniorów to lepsze i zdrowsze samopoczucie babć i dziadków. „Aktywny senior, to szczęśliwy senior!”

Fundacja „Kreatywni”
Projekt „Kreatywni Mimo  Wszystko” skierowany będzie do 30  osób  różnym wieku z różnymi niepełnosprawnościami, narażonych na wykluczenie społeczne, lub już wykluczonych. W ramach projektu fundacja zorganizuje 20 godzin warsztatów  edukacyjnych oraz wyjazd integracyjno - edukacyjny. Głównym celem projektu jest integracja, aktywizacja oraz różnego rodzaju edukacja osób z niepełnosprawnością w różnym wieku oraz ich rodzin. Fundacja będzie promować aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Wyszków, Wołomin, Radzymin, Marki.

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy Dotyczą one edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych ważnych dla mieszkańców aspektów.

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Tescodecydujesz pomagamyOREW WyszkówWyszkówprojektgrantPSOUU Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Piątek
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl