REKLAMA

Oni też potrafią! Przegląd twórczości osób niepełnosprawnych

Kultura

Prezentacji osiągnięć artystycznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie poświęcono koncert pod hasłem "My też potrafimy", który 25 kwietnia zagościł na scenie WOK "Hutnik".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Prezentację poprowadziła Edyta Jarosz - dyrektor Specjalnego  Ośrodka Szkolo - Wychowawczego w Wyszkowie.

- Cieszę się, że kolejna uroczystość, organizowana w ramach 50-lecia powstania naszego Ośrodka, zgromadziła tak liczne grono przyjaciół. Cykl "My też potrafimy" to impreza, którą organizujemy, by zaprezentować nasze osiągnięcia i możliwości, by po raz kolejny pokazać, że mamy wiele talentów i lubimy je prezentować bliskim nam osobom - mówiła.

Wspaniali artyści, mimo swojej niepełnosprawności, przygotowali bardzo bogaty program, w którym zaprezentowali swoje liczne talenty. Uczniowie ze Szkoły Filialnej w Gaju "Fiszorze" wystawili przedstawienie pt. "Bajka o wilku i koźlątkach", przygotowane pod kierunkiem Jolanty Oleksiak, Edyty Bednarczyk i Katarzyny Skoczeń. Zapreznetowano także układ choreograficzny do utworu Michaela Jacksona w wykonaniu dwudziestu wychowanków internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie pod kierunkiem Elizy Kraszewskiej i Beata Nasiadka. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Zawodowej Przysposobiającej do Pracy wystawili spektakl pt. "Pimpuś Sadełko", pod kierunkiem Ewy Kazmierczyk i Marii Piekart. W rolę tytułową wcielił się Oliwier Gierlicki. Najmłodsi uczniowie Ośrodka zabrali publiczność w magiczną podróż. W przepięknych barwnych strojach, przygotowanych specjalnie na tę okazję, wykonali utwór pt. "Magiczna piosenka", przygotowany pod kierunkiem Małgorzaty Druchniak, Joanny Skurzewskiej, Katarzyny Szostek - Malinowskiej i Patrycji Derybowskiej. Największe wrażenie na publice zrobił występ "Niespodzianka", pod którym krył się wspaniały i utalentowany absolwent Szkoły Filialnej w Niegowie - Marcin Komosa, który wcielił się w postać znanego wokalisty pod pseudonimem "Sławomir". Na scenie zrobił niesamowite show, porwał wszystkich do wspólnego śpiewania i tanca. Widowni zaprezentował się również chór nauczycielsko - rodzicielski Ośrodka, który wykonał utwór pt. Spełniaj marzenia", pod kierunkiem Joanny Skurzewskiej i Marka Jończyka.

Prezentacja twórczości osób niepełnosprawnych organizowana jest od ośmiu lat przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy. Podczas tegorocznej, która przypada w roku jubileuszu 50lecia Ośrodka, wyświetlono prezentację multimedialną przedstawiającą codzienne życie placówki. Prezentację przygotowała Katarzyna Szostek Malinowska. Wśród zgromadzonych na widowni gości byli m.in. uczniowie i nauczyciele SP nr 4 w Wyszkowie, przedszkolaki z Przedszkola nr 7 w Wyszkowie, uczniowie SP nr 2 w Wyszkowie, dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 4, uczniowie SP nr 1 w Wyszkowie, rodzice i absolwenci SOSW, przedstawiciele samorządu.

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszków50 - lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno - WychowawczegoniepełnosprawniSOSWWOK "Hutnik""My też potrafimy"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Sobota
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl