REKLAMA

Wyszkowski Uniwersytet dla Dzieci o emocjach i mediach

Nauka

14 kwietnia odbył się III zjazd Uniwersytetu Dziecięcego w Wyszkowie. Tym razem młodzi studenci a także ich rodzice uczestniczyli w zajęciach bloku humanistycznego - z psychologiem rozmawiali o emocjach a potem zgłębiali tajniki pracy dziennikarza.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Trzeci zjazd rozpoczął się od wykładu na temat "Pociąg złości i radości". Temat emocji razem z dziećmi zgłębiała psycholog Edyta Żółtowska-Górska. W tym czasie rodzice mogli wziąć udział w spotkaniu z psychologiem Joanną Korczakowską, która podpowiadała dorosłym, jak pomóc dziecku w radzeniu sobie z silnymi emocjami. Potem przyszedł czas na zajęcia praktyczne - dzieci w grupach wzięły udział w warsztatach dziennikarskich. Poznawały tajniki pracy reporterów, uczestniczyły w zaaranżowanej konferencji prasowej i kolegium redakcyjnym, tworzyły własną gazetę i wydanie serwisu internetowego, same przeprowadzały, ale także udzielały wywiadów, bowiem z wizytą do wyszkowskich studentów przyjechała telewizja regionalna TVP 3. Relację z przebiegu III zjazdu Uniwersytetu Dziecięcego w Wyszkowie można było obejrzeć w popołudniowym wydaniu Kuriera Mazowieckiego.

Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie zainaugurował swoją działalność w lutym. Ponad setka dzieci z klas 0-III wzięła do tej pory udział w wykładach i ćwiczeniach w bloku nauk przyrodniczych oraz humanistycznych. Dzieci zgłębiały tajniki chemii, fizyki, poznawały tradycje wielkanocne, wykonywały samodzielnie palmy, uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Przed nimi jeszcze dwa zjazdy: 26 maja i 16 czerwca. Będą one poświęcone naukom społecznym oraz technicznym. 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


uniwersytet dziecięcy w Wyszkowieuniwersytet dla dzieciuniwersytet dzieciWyszkówgmina WyszkówSzkoła Podstawowa nr 4 w Wyszkowiewarsztaty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Aleksego, Bogdana, Martyny

REKLAMA

Pracuj.pl