REKLAMA

Szkoły ZDZ: nowoczesne kształcenie z tradycjami

Nauka

5 kwietnia był dniem otwartym w szkołach ZDZ w Wyszkowie. Rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły, a młodzież wziąć udział w ciekawych zajęciach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Prezentacji programu edukacyjnego dokonała dyrektor Agata Rydzewska.

- Mamy małą kameralną szkołę, jest to nasz atut. Wiadomo, że w małej społeczności można więcej, można się odnaleźć. Młodzież uczestniczy w różnych przedsięwzięciach i są to bardzo zaangażowane dzieciaki. Mają szans pokazać się, mają w ręku zawód np. technik grafik i poligrafii cyfrowej cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy bardzo bogato wyposażoną pracownię, szkoła realizuje projekt unijny, jest duży monitor i wszytko to, co się robi na projektorze i na komputerze, jest doskonale widoczne i w ten sposób grafika staje się łatwiejsza dla młodzieży. Ukończenie szkoły ZDZ pozwala na uzyskanie świadectw i dyplomów państwowych. Absolwenci mają więc otwartą drogę do kontynuowania nauki we wszystkich szkołach oraz uczelniach wyższych - mówiła.

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego I i II klasy policyjnej zaprezentowali musztrę policyjną, pokaz broni, a także technikę kryminalistyczną do pobierania odcisków, czyli daktyloskopię. Klasa pedagogiczna wystawiła montaż słowno-muzyczny, uczniowie zaprezentowali w nim swoje talenty wokalne i taneczne. Klasa wizażu i stylizacji wykonała profesjonalny make up. Klasa o profilu dietetyki i fitnessu zaprezentowała, jak zadbać o zdrowie. Pod okiem instruktorki fitness, Wioletty Kalinowskiej, młodzież mogła poskakać w rytm muzyki na trampolinach i zatańczyć ZUMBĘ. Natomiast uczniowie z I Technikum Poligraficzno - Usługowego z klasy Technik usług fryzjerskich wykazali się swoimi umiejętnościami - na warsztatach dobierali do urody kolorystykę włosów, upięcie do kształtu twarzy, przeprowadzili bezpłatne badanie analizatorem do struktury budowy włosów, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie z klasy Technik przemysłu mody zachęcali do bycia kreatywnym i do projektowania wyrobów odzieżowych. Młodzież z klasy Technik grafiki zaprezentowała projektowanie i drukowanie ulotek oraz przygotowanie materiałów cyfrowych do wykonania projektów graficznych i  obróbkę druków cyfrowych.

Na dzień otwarty do szkoły przyszło wielu zainteresowanych rodziców wraz z młodzieżą gimnazjalną, która od września rozpocznie naukę w liceum lub technikum. W bardzo miłej atmosferze można było porozmawiać z dyrekcją placówki, która chętnie i wyczerpująco odpowiadała na pytania. Rodzice mogli również zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej bazą lokalową.

ZDZ oferuje naukę w szkołach dziennych: liceum ogólnokształcącym (klasa dietetyki i fitnessu, klasa policyjna, klasa pedagogiczna, klasa wizażu i stylizacji) oraz technikum - w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik przemysłu mody. W szkołach ZDZ młodzież może się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania.

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówZDZ w WyszkowieDzień otwartymłodzieżgimnazjaliściszkoły ZDZrekrutacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Sobota
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl