REKLAMA

Twórcze i radosne powitanie wiosny z Pracownią Zabawy i Rozwoju MADU

Rozrywka

"Multisensoryczny brudny poranek" dla maluszków oraz kreatywne warsztaty wielkanocne dla nieco starszych dzieci zorganizowała Pracownia Zabawy I Rozwoju MADU w Wyszkowie. Przyczynkiem do spotkania było nadejście wiosny, a zatem trzeba było jej zgotować niezwykłe powitanie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Bo wiosnę można witać na różne sposoby, niekoniecznie tradycyjnym topieniem Marzanny. A Pracownia MADU od lat pokazuje, jak bawić się oryginalnie i twórczo. Tym razem dla maluszków przygotowała prawdziwy sensoryczny raj. Podczas "brudnego poranka" dzieci mogły bawić się w sposób nieskrępowany, na co w domu nie zawsze pozwalają warunki. Maluszki bezkarnie przesypywały i rozsypywały kasze, makarony, makę, zagniatały uwielbiane przez nie masy i ciastoliny, sporządzały "gluty", mazie, bawiły się hydrożelem. Mogły się taplać, pluskać, obsypywać, brudzić, dotykać, próbować, doświadczać różnych bodźców w kontakcie z zimnym i ciepłym, surowym i ugotowanym, mokrym i suchym... Pracownia stworzyła dla nich jeden wielki doświadczalny plac zabaw.

Natomiast popołudniu Pracownia zamieniła się w warsztat pracy twóczej dla starszaków i ich rodziców. Dzieci wykonywały ozdoby na wielkanocny stół. Najpierw własnoręcznie tworzyły zapachowe dekoracyjne świecie. Następnie siały rzeżuchę, ale robiły to w bardzo orygnalnej formie, w skorupce jajka. Wszystkie stworzone prace dzieci oczywiście zabrały ze sobą do domu. Animatorki Pracowni przygotowały również zabawy i quizy o tematyce związanej ze świętami wielkanocnymi. Dzieci dowiedziały się, co to są mazurki, śmigus-dyngus, pisanki, święconki i poznały tradycje wielkanocne. 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


MADUWyszków'Pracownia MADUzajęcia sensorycznedzieci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Sobota
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl