REKLAMA

O największym skarbie świata... Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawiło wspaniały spektakl

Rozrywka

Mądry i niosący ponadczasowe przesłanie jest spektakl przygotowany przez koło teatralne w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Premiera miała miejsce 25 marca. Spektakl do obejrzenia jeszcze przez trzy dni (26-28.03) na deskach WOK "Hutnik".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Młoda, znana i lubiana podróżniczka, Marta Magnifik (w tej roli utalentowana Maria Szewczyk), córka nie mniej znanego badacza dziejów prof. Maginifik, wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu artefaktu - cennego skarbu, który zaginął bez wieści. Ślady prowadzą bohaterkę najpierw do Indii, na spotkanie z bogatym Maharadżą, następnie do Japonii, do przyjaźnie nastawionego Senseja, aż wreszcie do Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie spotyka wodza rdzennego plemienia Mattaponi. Każdy z nich jest po części przewodnikiem i towarzyszem Marty w tej interesującej i momentami niebezpiecznej wyprawie. Grupę przyjaciół prześladuje tajemnicza postać o czarnym charakterze. Próbuje ona przed nimi dotrzeć do celu podróży i odnaleźć zaginiony cenny skarb...

Tak oto streścić można spektakl zatytułowany "Marta Magnifik. Największy skarb świata", wystawiony na deskach WOK "Hutnk" przez koło teatralne Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Premiera miała miejsce 25 marca z udziałem rodziców młodych aktorów, nauczycieli, przyjaciół szkoły. Scenariusz sztuki, specjalnie na potrzeby grupy teatralnej SP nr 1, stworzył - nie po raz pierwszy zresztą - Nenko Genov. Na przepiękne, barwne widowisko sceniczne przełożyła go opiekunka szkolnego teatru, Dorota Jastrzębska, której pomagał zespół nauczycieli i rodziców: Monika Zieja (asystent reżysera), Agnieszka Chacińska (dekoracje), Andrzej Oleksiak, Agata Zaleska (realizacja video). W spektaklu wystąpili utalentowani uczniowie SP nr 1: tytułowa Marta Magnifik - Maria Szewczyk; tańczące Hinduski - Karolina Zyśk, Karolina Szymańska, Zuzanna Kochanowicz, Julia Garbacz, Natalia Garbacz, Wiktoria Zieja, Natalia Sadkowska; sekcja karateków - Maurycy Mróz, Kacper Jaroszewski, Marceli Wierzchoń, Krystian Jachna, Kamil Kobiałka, Alan Krawczyk, Jakub Liśkiewicz, Patryk Rutkowski; tańczące Japonki - Lena Białobrzeska, Maria Dziewulska, Kalina Iwańska, Maja Kalicka, Karolina Pietrak, Maria Wasiewicz, Julia Wojtkowska; Indianie - Julia Garbacz, Zofia Siwera, Nikodem Kuchta, Dominik Zieja, Wojciech Dzierżanowski; Prezenterka telewizja Karolina Szymańska; Kamerdyner - Natalia Sadkowska; Zona Senseja - Zuzanna Kochanowicz; Sensei - Natalia Garbacz; Wódz Karolina Zyśk; Profesor - Julia Garbacz; Maharadża - Amadeusz Kamiński; Czarny charakter (w kilku postaciach) - Wiktoria Zieja. Gościnnie wystąpił sobowtór Michaela Jacksona - Amadeusz Rosłoniec.

Przedstawienie zrobiło na widzach duże wrażenie. Szkolny teatr SP nr 1 stworzył widowisko mądre, momentami zabawne, z pewnością tajemnicze i trzymające w napięciu. Widowisko piękne dzięki wspaniałym, ręcznie wykonanym kostiumom i rekwizytom oraz scenografii. Całości dopełniała odpowiednia muzyka i prezentacja multimedialna. Młodzi aktorzy znakomicie i przekonująco odegrali powierzone im role - niektórzy nawet po dwie. Na scenie czuli się jak ryby w wodzie. Spektakl stoi na naprawdę wysokim poziomie aktorskim, a w kwestii oprawy scenicznej (kostiumy, dekoracje) to przykład prawdziwego kunsztu. Aż trudno momentami uwierzyć, że wszystko to wymyślili, zaprojektowali i zrealizowali amatorzy. Dyrektor SP nr 1 Hanna Dziubiel dziękowała im za wspaniałe widowisko, Dorocie Jastrzębskiej za ogromne zaangażowanie i pasję. Rodzice młodych aktorów dziękowali zaś nauczycielom za zaszczepienie i rozwijanie w dzieciach zamiłowania do teatru i aktorstwa. Finału sztuki zdradzać nie będziemy, bo w dniach 26-28 marca zaplanowane są spektakle dla szkół, ale z pewnością zachęcamy do jej obejrzenia. Zwłaszcza, że sztuka niesie mądre i uniwersalne przesłanie o tym, co w życiu jest najważniejsze. Warto jeszcze dodać, że konferansjerem tego wieczoru była Karolina Jastrzębska. 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


szkoła podstawowa nr 1 w WyszkowieWyszkówWOK HutnikMarta MagnifikprzedstawieniespektaklDorota Jastrzębskakoło teatralneteatr

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Sobota
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl