REKLAMA

Recytatorskie talenty powiatu wyszkowskiego

Kultura

51 uczniów z powiatu wyszkowskiego zaprezentowało wiersz lub fragment prozy podczas powiatowych eliminacji w 41. Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka". Finał powiatowy odbył się 22 marca w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

O prawidłowej recytacji wierszy opowiedział Piotr Kamiński z ASA Tomitofa - aktor teatralny i filmowy, choreograf i członek jury.

- Bardzo się cieszę, że z roku na rok jest coraz lepiej z doborem repertuaru, że ten poziom się podnosi. Wybraliście naprawdę wspaniałe teksty. Pamiętajcie, że musicie się utożsamiać z postacią, która opowiada i musicie wiedzieć o czym mówicie. Nie rozwlekajcie tekstu, bo to nie wnosi nic interpretacyjnie. Zachęcamy do dalszej przygody z poezją i z recytacją, ponieważ jest to fantastyczna rzecz - mówił. 

Swoje umiejętności zaprezentowali uzdolnieni recytatorzy, którzy we wcześniejszych etapach gminnych okazali się najlepsi. Dzieci i młodzież wspaniale recytowali poezję i prozę. Poziom prezentacji był naprawdę bardzo wysoki. Ocenie jurorów podlegały: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura mowy, ogólny wyraz artystyczny. W jury zasiedli: Anna Mizińska – pracownik Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie, przewodnicząca jury, Krystian Pędzich – członek zarządu powiatu wyszkowskiego, Małgorzata Wyszyńska – przedstawiciel WOK „Hutnik”, Piotr Kamiński – aktor teatralny i filmowy, Małgorzata Ślesik – Nasiadko – dyrektor Biblioteki. Po długich i intensywnych naradach jury uznało, że powiat wyszkowski w dalszym etapie konkursu reprezentować będą:

W kategorii klas 0 – III

I miejsce – Maria Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, wyrecytowała wiersz pt. „Koziołeczek”.

II miejsce – Stanisław Oleksiak ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Lucynowie, wyrecytował wiersz pt. „Ryby, żaby i raki”.

III miejsce – Michalina Zawadzka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie, wyrecytowała wiersz pt. „O psie, który jeździł tramwajem”

Wyróżnienie przyznano Blance Czuper ze Szkoły Podstawowej im. por. pol. S. Okrzei w Kręgach, która wyrecytowała wiersz pt. „Miss Stonoga” i Izabeli Jóźwiak ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie, wyrecytowała wiersz pt. „Makaron”.

W kategorii klas IV - VI 

I miejsce - Maksymilian Martyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie z utworem pt. "Nowe przygody Mikołajka"

II miejsce - Alicja Pachulska ze Szkoły Podstawowej w Somiance z utworem pt. "Mariolka - zwariowana powieść dla nastolatek"

III miejsce - Wiktoria, Kamila Godlewska z Szkoły Podstawowej w Bielinie z utworem pt. "Reduta Ordona"

Wyróżnienie otrzymała Roksana Urraso ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, wykonała utwór pt. "Dziad i baba".

W kategorii klas VII i VIII i gimnazjum

I miejsce - Ewa Świerzak z Gimnazjum w Zabrodziu z utworem pt. "Ballady i romanse"

II miejsce - Angelika Zalewska z Gimnazjum w Brańszczyku z utworem pt. "Kopciuszek"

III miejsce - Gabriela Szabłowska ze Szkoły Podstawowej w Somiance z utworem pt. "Chłopi"

Wyróżnienie otrzymał Kamil Zarzecki z Gimnazjum w Brańszczyku, wykonał utwór pt. "Twarze"

Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe i WOK "Hutnik", wszystkim wręczono dyplomy, a laureatom książki. Konkurs poprowadziła Aneta Godleś z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Finał 41. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" odbędzie się w Centrum Promocji Kultury w Warszawie w dniach 14 i 15 kwietnia. 

Uczestnicy konkursu powiatowego:

Klasy 0 - III

Michał Garbarczyk ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu, wyrecytował utwór pt. "Michałek"

Patrycja Jeż ze Szkoły Podstawowej w Ulasku, wyrecytowała wiersz pt. "W aeroplanie"

Alicja Jończyk ze Szkoły Podstawowej w Rząśniku, wyrecytowała wiersz pt. "Znaki przestankowe"

Magdalena Knap ze Szkoły Podstawowej w Białymbłocie, wyrecytowała wiersz pt. "Ploteczki"

Joanna Łachacka ze Szkoły Podstawowej w Komorowie, wyrecytowało wiersz pt. "Włos"

Mateusz Owsiak ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem, wyrecytował wiersz pt. "Talerz"

Kacper Przychodzki ze Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, wyrecytował wiersz pt. "Sum"

Jan Stoszewski ze Szkoły Podstawowej w Turzynie, wyrecytował wiersz pt. "Paweł i Gaweł"

Aleksandra Wernio ze Szkoły  Podstawowej w Zabrodziu, wyrecytowała wiersz pt. "Kurcze blade"

Filip Wieczorkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem, wyrecytował wiersz pt. "Czekoladki dla sąsiadki"

Amelia Winczewska ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem, wyrecytowała wiersz pt. “O Grzesiu Kłamczuchu”

Gabriela Zdziarstek ze Szkoły Podstawowej  w Trzciance, wyrecytowała wiersz pt. “Opowieść o fokach co bujały w obłokach”

Wiktoria Żołędowska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Adelinie wykonała utwór pt. "Zaproś krówkę na majówkę"

Klasy IV - VI

Aleksander Budziński ze Szkoły Podstawowej w Somiance, wykonał utwór pt. "List z wakacji"

Natalia Długołęcka z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, wykonała utwór pt. "Dama"

Jan Dyl ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, wykonał utwór pt. "Artysta"

Patrycja Jędrzejczyk ze Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, wykonała utwór pt. "Trudny wybór"

Klaudia Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Bielinie, wykonała utwór pt. "W pustyni i puszczy"

Łukasz Milczarczyk ze Szkoły Podstawowej w Rybnie, wykonał utwór pt. "Stefek Burczymucha"

Lena Mioduszewska z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Adelinie, wykonałą utwór pt. “Na straganie”

Jakub Proć ze Szkoły Podstawowej w Białymbłocie, wykonała utwór pt. “Dziad i baba”

Magda Salwin ze Szkoły Podstawowej w Komorowie, wykonała utwór pt. “Jak tu ciemno”

Justyna Topolewska ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu, wykonałą utwór pt. “Maria Konopnicka i krasnoludki”

Natalia Uzdowska ze Szkoły Podstawowej w Porębie, wykonałą utwór pt. “Ania z Zielonego Wzgórza”

Zofia Więch ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu, wykonała utwór pt. “Przygoda Mańci”

Zofia Wołyniec ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie, wykonała utwór pt. “Szybko”

Zofia Zalewska  ze Szkoły Podstawowej w Trzciance, wykonała utwór pt. “Smutna czapla”  

Klasy VII – VIII i gimnazja

Piotr Adamowicz ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, wykonał utwór pt. “Colloquium niedzielne na ulicy”

Jagna Andrusiuk ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, wykonała utwór pt. “Cztery świece”

Wiktoria Bloch ze Szkoły Podstawowej w Rząśniku, wykonała utwór pt. “Stary Prometeusz”

Jakub Kucharczyk ze Szkoły Podstawowej w Rząśniku, wykonał utwór pt. “Gawęda o miłości i ziemi ojczystej”

Mateusz Oleksiak ze Szkoły Podstawowej w Knurowcu, wykonał utwór pt. “Przyszli, żeby zobaczyć poetę”

Aleksandra Marzoch ze Szkoły Podstawowej w Starym  Lubielu, wykonała utwór pt. “Syzyfowe prace”

Kacper Piątek ze Szkoły Podstawowej w Somince, wykonał utwór pt. “Zaczarowana dorożka”

Gabriela Stysiak ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach, wykonała utwór pt. “Taktowane umieranie”

Patrycja Sokołowska z gimnazjum w Zabrodziu, wykonała utwór pt. “Wyklęte malarstwo”  

Maja Żołędowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Adelinie, wykonała utwór pt. “Marionetki”.

 

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówkonkurs recytatorskiBiblioteka Miejska w Wyszkowieuczniowiewierszeprozarecytacjakonkurs "Warszawska Syrenka"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Sobota
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl