REKLAMA
REKLAMA

Folwark Runo - tak będzie wyglądał Cygański Teatr Muzyczny Patrycji Runo pod Długosiodłem (video)

Rozrywka

Latem ma zostać otwarty Folwark Runo, pierwszy w Polsce ośrodek cygański z Teatrem Romskim. Jego budowa trwa właśnie na 6-hektarowej działce w Chrzczance Folwark (gm. Długosiodło).

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pomysłodawcami i twórcami przedsięwzięcia są Patrycja i Tomasz Runowie. Ona - tancerka i liderka romskiego zespołu Gipsy Stars. On - pochodzący z gminy Długosiodło menadżer artystów, także romskich. W sercu Polski, w gminie Długosiodło, chcą stworzyć najprawdziwszy i pierwszy w Polsce teatr cygański i ostoję kultury romskiej. Na terenie Folwarku Runo powstanie baza noclegowa - goście będą mogli nocować w prawdziwych wozach taborowych. Dla gości organizowane będą całodzienne spotkania integracyjne - dla najmłodszycych będą konie, przejażdżki cygańskim wozem konnym, obozowisko z ogniskiem, przedstawienia teatralne. Dla dorosłych biesiady, spektakle, restauracja, możliwość zorganizowania imprez integracyjnych. 

Na otwarcie teatr będzie miał w repertuarze trzy spektakle. Pierwszy z tradycyjną muzyką romską, ma przybliżyć folklor romski. Do współpracy przy nim twórcy zaprosili najlepszych artystów romskich z całej Europy, znanych m.in. z festiwalu kultury romskiej w Ciechocinku. Drugi spektakl będzie rewią cygańskąm zas trzeci będzie adresowany do dzieci. Twórcy teatru chcą bowiem przyciągnąć do Chrzczanki grupy odbiorców - od najmłodszych, od uczniów i przedszkolaków, którym chcą przybliżać romskie zwyczaje, historię, tradycje i kulturę. 

Tymczasem prezentujemy wizualizację Folwarku Runo.

 

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


teatr cygańskiPatrycja Runofolwark Runogmina Długosiodło

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Niedziela
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Edwarda, Narcyza, Zbysława
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA: