REKLAMA
REKLAMA

"60 kilogramów i 2 piętra bólu" - wzruszająca historia Damiana. Możemy pomóc!

Miasto

60 kilogramów – tyle waży Damian. Z wózkiem inwalidzkim – dużo więcej. Dwoje starszych ludzi – jego mama i tata – codziennie znosi go na rękach z drugiego piętra. Schodołaz, który ułatwiał im znoszenie niepełnosprawnego syna, popsuł się. Pomóżmy Damianowi i jego rodzicom w zebraniu pieniędzy na nowy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

25-letni Damian Szczerba mieszka w Wyszkowie z mamą i tatą, którzy bez reszty poświęcili się opiece nad niepełnosprawnym od urodzenia synem. 

- Damianek urodził się w 6. miesiącu ciąży w zamartwicy w wyniku długotrwałego niedotlenienia mózgu. Doszło do rozległego udaru, a w konsekwencji do mózgowego porażenia dziecięcego. Damianek nie chodzi i nie siedzi. Ma porażone wszystkie mięśnie. Od urodzenia cierpi też na padaczkę. Każdy atak sprawia, że umieramy z przerażenia. 2 lata temu Damian miał tak poważny atak, że był na skraju życia i śmierci. Prawie go wtedy straciliśmy… W 2013 roku przeszedł rozległy udar. Żeby dostać się do mózgu, lekarze musieli zrobić kraniektomię – to operacja polegająca na wycięciu kości czaszki. Damianek stracił wtedy 1/3 czaszki. Lekarze nie dawali mu żadnych szans, kazali się żegnać, ale nasz silny i waleczny synek przeżył. Wtedy, gdy walczył o życie, uświadomiliśmy sobie, jak puste i bezwartościowe byłoby nasze życie, gdyby go zabrakło… - opowiada pani Hanna, mama Damiana.

Damian uwielbia spacery, spędzanie czasu poza domem, świeże powietrze – lubi być wśród ludzi, cieszy się, gdy widzi samochody, autobusy, gdy idzie do sklepu.

- Nie jesteśmy już najmłodsi i czasami brakuje nam sił, ale do niedawna staraliśmy się codziennie zaprowadzać synka do szkoły, a w weekendy organizować mu różne wycieczki. Wszystko, żeby żył godnie i szczęśliwie. Niestety, to wszystko przeszłość. Zepsuty schodołaz to dla nas tragedia. Podobnie jak brak windy. Odkąd syn zaczął dorastać, znacznie urósł i przybrał na wadze. Coraz częściej nie jesteśmy już w stanie sami wnosić i znosić Damianka z mieszkania. Nie jeździmy już na wycieczki. Kiedyś co tydzień Damianek był w kościele, nie opuścił żadnej mszy. Dziś nie mamy siły, by znosić go na godzinę, a potem wnosić na górę. Serce mi pęka, gdy widzę smutną twarz Damianka, gdy patrzy przez okno. Uwięziony w niedoskonałym ciele. Uwięziony w domu… Tak bardzo chcielibyśmy, żeby po prostu był szczęśliwy - mówi pani Hanna.

Nowy schodołaz kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. 

- Skąd to wziąć, skoro ledwo na życie wystarcza? - pyta mama Damiana. Od urodzenia dziecka przebywa na rencie zdrowotnej, mąż zarabia najniższą krajową. - Żyjemy skromnie, a prawie cały nasz dochód przeznaczamy na opłaty i koszty, związane z opieką i pielęgnacją syna, tj. zakup dodatkowych pieluchomajtek (opieka zapewnia dziecku 2 sztuki na dzień, a my zużywamy dwa razy tyle), środki higieniczne, leki. Niestety, zakup schodołazu całkowicie przekracza nasze możliwości finansowe.

W pomoc Damianowi i jego rodzinie zaangażowała się Fundacja Siepomaga. Za jej pośrednictwem można przekazać pieniądze dla rodziny Damiana z przeznaczeniem na zakup nowego schodołazu.

- Mama i tata Damianka nie wierzą, że się uda. Dajmy im nadzieję. Dajmy Damianowi możliwość chodzenia do szkoły, na spacery, do kościoła. Jednym kliknięciem w przycisk „Wesprzyj” możemy odmienić nie jedno życie, ale trzy... - apeluje Fundacja.

 

 

ZBIÓRKA NA CEL: SCHODOŁAZ, BY MOŻNA BYŁO W ŁATWY SPOSÓB ZNOSIĆ I WNOSIĆ DAMIANA NA 2. PIĘTRO

https://www.siepomaga.pl/damian-szczerba

Zbiórka trwa do 5 kwietnia

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Damian Szczerbasiepomaga.plpomocWyszków

Komentarze

Emilia
Myśle, że już się udało!!! Drodzy rodzice Damiana udało się!! Mam nadzieję, że faktycznie te pieniądze trafią na cel zamierzony:) i życie dla Was będzie choć trochę łatwiejsze!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Niedziela
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Edwarda, Narcyza, Zbysława
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA: