REKLAMA
REKLAMA

I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie zaprezentowała swoją ofertę

Nauka

Na dzień otwarty zaprosiła 7 marca I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie. Rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły, a najmłodsi wziąć udział w ciekawych zajęciach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Prezentacji programu edukacyjnego szkoły dokonała dyrektor Urszula Nowak-Martyna.

- Wybór szkoły podstawowej to poważna sprawa. Z jednej strony placówka powinna dobrze przygotować ucznia do dalszej nauki, z drugiej - gwarantować przyjazną atmosferę. Tylko wtedy dziecko będzie mogło skupić się na edukacji i radosnym poznawaniu świata, bez lęku przed rówieśnikami lub zbyt surowymi nauczycielami - mówiła. - Pierwsze lata życia wywierają największy wpływ na rozwój inteligencji, zainteresowań oraz zdolności językowych dziecka. Dzieci mają wrodzoną potrzebę zdobywania wiedzy i umiejętności poprzez osobiste doświadczenia. Warto wybrać szkołę, która będzie potrafiła wykorzystać naturalną ciekawość świata dziecka, zamiast ograniczać się do relacji wykładowca - uczeń. Znajdźmy placówkę, która zagwarantuje dziecku zarówno wysoki poziom edukacji, jak i poczucie bezpieczeństwa oraz szansę na zbudowanie pozytywnych relacji interpersonalnych. Wierzymy, że w naszej ofercie obok zajęć programowych każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przyczynią się do odkrywania pasji, rozwijania talentów i zainteresowań do uzupełnienia wiedzy oraz sprawią, że uczestniczące w nich dzieci będą bawiły się doskonale, spędzając czas na ulubionych aktywnościach. 

Na dzień otwarty do szkoły przyszło wielu zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi, które od września rozpoczną naukę w "Language". W bardzo miłej atmosferze można było porozmawiać z dyrekcją placówki, która chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania. Rodzice mogli również zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną. Dla przyszłych pierwszoklasistów przygotowano mnóstwo atrakcj. Były to np. zajęcia teatralne i anglojęzyczne. Uczniowie klas I, II, III i IV przygotowali przedstawienie pt. "St. Patrick' s Day". Laureatka gminnego konkursu recytatorskiego im. Jana Brzechwy Amelka Brejnak wyrecytowała wiersz pt. "Brudas" Na dzieci czekał także klubik przyrodniczy, w którym najmłodsi uczyli się, jak prawidłowo sadzić kwiaty. Każde dziecko swoją roślinkę mogło zabrać do domu. Odbyła się również zabawa językowo-geograficzna, zajęcia z native-speakerem, szkolenie BHP dla najmłodszych, podczas którego nauczycły się prawidłowego bandażowania i używania rękawiczek ochronnych. Duże wrażenie na dzieciach zrobił klub naukowca, w którym mogły wziąć udział w eksperymentach chemicznych. Najsłodszą niespodzianką był klub kulinarny, każde dziecko własnoręcznie przygotowało pyszną kanapeczkę z wafelków, owoców i innych dodatków. W pracowni plastycznej można było przygotować formy z owczej wełny, co było ogromną frajdą dla najmłodszych. Nie obyło się bez zajęć sportowych, które przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Marek Stokarski. Dzieci chętnie strzelały gole i zagrały w unihokeja. Szkoła przygotowała również pokazowe zajęcia z robotyki, rozwijające kreatywność i zdolności manualne dzieci, które prowadził Łukasz Bieniawski. Ta część zajęć największe zaciekawienie wzbudziły wśród chłopców. Pod okiem instruktorki fitness Wioletty Kalinowskiej dzieci mogły poskakać w rytm muzyki na trampolinach i zatańczyć ZUMBĘ. Animację poprowadziły uczennice klasy pedagogicznej ZDZ - Natalia Manowska, Julka Baran, Klaudia Krajewska i Dominika Bartosek. Wszystkie zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" to dobry start w przyszłość.

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówdzień otwartyI Językowa Szkoła Podstawowa "Language"edukacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Niedziela
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Edwarda, Narcyza, Zbysława
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA: