REKLAMA

Krystian pobiegnie dla Fundacji Spartanie Dzieciom

Sport

25 marca Krystian Stępień z Wyszkowa pobiegnie w 13. PZU Półmaratonie Warszawskim. Chce, aby jego start był czymś więcej niż tylko wyścigiem. Dlatego zachęca przy tym do wsparcia Fundacji Spartanie Dzieciom, która zbiera fundusze na leczenie i sprzęt rehabilitacyjny dla najmłodszych.

REKLAMA

To będzie pierwszy bieg Krystiana na takim dystansie. Za cel postawił sobie ukończenie go i zebranie przy tym kwoty 4 tys. zł na rzecz Fundacji. Możemy mu w tym pomóc.

- Liczy się każda złotówka, bo razem możemy więcej - mówi Krystian i zachęca: - Wesprzyj cel charytatywny, na który biegnę i pomóż tym, którzy potrzebują naszej pomocy!

A wesprzeć zbiórkę prowadzoną przez Krystina na rzecz Fundacji możemy na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/5764, przekazując dowolne datki. Zachęcamy!

Krystian Stępień biega od niedawna, bo od października ubiegłego roku.

- Krótko, ale że tak powiem dość regularnie, bo za mną już 11 biegów. Poza Warszawą i Wyszkowem uczestniczyłem w biegach np w Barcelonie i Modlinie (ostatnio za nim Bieg Żołnierzy Wyklętych w Warszawie, za tydzień Maniacka Dycha w Poznaniu a następnie Półmaraton Warszawski). 

Poza bieganiem w Liceum trenował ponad 4 lata kickboxing pod okiem Pawła Delugi i niestety na jednym z treningów doznał zerwania więzadeł bocznych rzepki, co praktycznie wykluczyło go na tamtą chwilę ze sportu a nawet z życia na prawie rok, bo tyle zajęła rehabilitacja nogi. Pierwsze diagnozy były niepomyślne, nie dawały szans na powrót do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, a nawet pełnej sprawności. Ale Krystian nie poddał się. Operacja, rehabilitacja, a po roku od zabiegu juz próbował wrócić do kickboxingu. Po roku przerwy od ćwiczeń stał się - jak mówi - "człowiekiem kulką", ważył ponad 100 kg i znów dzieki ogromnej determinacji, samozaparciu, zrzucił ponad 30 kg. Gdy schudł, okazało się, że może biegać i zaczął powoli treningi. Dziś współpracuje już z profesjonalnym trenerem od biegania, trenerem odżywiania, a za niecałe trzy tygodnie wystartuje po raz pierwszy w życiu w półmaratonie.

- A że jest jeszcze szansa pomóc dzieciakom, to czemu nie? Strasznie mnie to motywuje - przyznaje Krystian.

 

Fundacja Spartanie Dzieciom to Grupa biegowa ludzi, którzy łączą pasję biegania z pomaganiem niepełnosprawnym dzieciom. Od ponad 5 lat w strojach legendarnych Spartan na trasach maratonów i półmaratonów zbierają oni fundusze na leczenie, rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny. Pomogli już ponad 300 dzieciom, zebrali ponad 500 tys zł. Teraz I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SPARTANINEM!

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Krystian StepieńPółmaraton warszawski PZUbieganiebiegpółmaratonWyszkówFundacja Spartanie Dzieciom

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bogusława, Bronisława, Ilony

REKLAMA

Pracuj.pl