REKLAMA
REKLAMA

Muzyka to jej cały świat. Artystyczny jubileusz Ireny Zdunek (video)

Rozrywka

Koncertem z towarzyszeniem przyjaciół oraz dla przyjaciół Irena Zdunek rozpoczęła świętowanie 40-lecia pracy twórczej. W sobotę, 3 marca, wystąpiła przed wyszkowską publicznością w repertuarze – jak sama mówi - lekkim, łatwym i przyjemnym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- „Śpiewała od zawsze. Muzyka to cały jej świat” – te słowa najlepiej oddają klimat nie tylko sobotniego koncertu ale też całej zawodowej drogi Ireny Zdunek. W sobotnim recitalu zaprezentowała się jako artystka wszechstronna i odnajdująca się w różnorodnym repertuarze - od kabaretowego po liryczny, poetycki. Ogromna wrażliwość, wspaniała interpretacja, szeroka skala głosu sprawiają, że wyszkowska publiczność uwielbia słuchać Ireny Zdunek. Dała tego dowód, wykupując bilety na dwa koncerty z rzędu. A na widowni zasiedli koledzy i przyjaciele jubilatki, m.in. ze szkolnej ławki wraz z wychowawcą Kazimierzem Rogalskim. O nich pamiętała w swoim koncercie Irena Zdunek i im dedykowała piosenki. Z nieskrywanym wzruszeniem śpiewała także dla najbliższych, rodziców i siostry, którzy zawsze ją wspierali w jej artystycznej i życiowej drodze. Do wspólnego występu Irena Zdunek zaprosiła nie tylko "swoją największą dumę", córkę Katarzynę Błaszczak, ale także swoich wychowanków. Jubileuszowy koncert swoim występem urozmaicili Bartek Jachacy, Anna Chędoszko-Papis, Danuta Bączek, grupa wokalna w składzie Julia i Ewa Antoniak, Izabela Abramczyk, Małgorzata Wrzaszczak, Kamila Dzierbun, Katarzyna Dudkiewicz, Ernest Bereski. A gospodynią koncertu była Nina Wilczyńska, także wychowanka Ireny Zdunek. 

Prawdziwą niespodzianką, także dla jubilatki, była reaktywacja zespołu Segno Band, z którym Irena Zdunek występowała od 1984 roku. Podczas jubileuszowego koncertu S-Band reprezentowali Jan Libert, Wojciech Pakieła, Zbigniew Zdunek, wspierani przez muzyków młodego pokolenia: Kamila Pałubińskiego, Adama Deptę, Marka Wojciechowskiego, Adama Szczerbę, Marka Dobrzyńskiego, Mariusza Milczarka, Marcina Płochockiego. Do minionych lat jubilatce i publiczności pomogła także wrócić prezentacja multimedialna złożona z archiwalnych zdjęć, dokumentujących najważniejsze momenty i osoby w życiu Ireny Zdunek. Bukiety kwiatków i oklaski na stojąco po koncercie były dowodem dużej sympatii publiczności. 

- Czuję się trochę jak Mieczysław Fogg - żartowała, dziękując za tak ciepłe przyjęcie, Irena Zdunek. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu jej jubileuszowego koncrtu. 

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Irena ZdunekWOK HutnikjubileuszWyszkówRewia SylabaKatarzyna Błaszczak

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Niedziela
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Edwarda, Narcyza, Zbysława
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA: