REKLAMA

Porozumienie ZS nr 1 z Quad/Graphics. Uczniowie otrzymają wsparcie największej wyszkowskiej firmy

Nauka

Umowę partnerską w zakresie funkcjonowania klasy patronackiej w szkole branżowej I stopnia zawarły Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie oraz Quad/Graphics w Wyszkowie. Już we wrześniu pierwsi uczniowie będą mogli rozpocząć praktyczną naukę zawodu w Quadzie jako drukarz, introligator, mechanik i elektromechanik. Szkoła otrzyma od największej wyszkowskiej firmy merytoryczne i materialne wsparcie, dostęp do nowoczesnych technologii, realizację praktyk zawodowych a także możliwość podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

21 lutego została zawarta umowa partnerska między Zespołem Szkół nr 1 w Wyszkowie a Quad/Graphics Europe. Porozumienie będzie regulowało współpracę w zakresie funkcjonowania klasy patronackiej szkoły branżowej I stopnia w największej firmy w powiecie wyszkowskim. Rangi temu wydarzeniu dodawała obecność wielu znakomitych gości. Na uroczystości byli obecni: Tomasz Kędziora – wiceprezes  zarządu Quad/Graphics , Tomasz Hoppe - wiceprezes  zarządu Quad/Graphics,  Bogdan Pągowski - starosta wyszkowski, Adam Mróz – wicestarosta, Anna Krowicka – syrektor HR  Quad/Graphics, Renata Pietrzykowska – koordynator Quad/Graphics oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Skłodowskiej. 

Złożenie podpisów na stosownych dokumentach poprzedziły wystąpienia, w czasie których mówcy podkreślali istotną rolę dotychczasowej współpracy szkoły i firmy  Quad/Graphics. Dyrektor Marian Popławski przedstawił specyfikę kształcenia Zespołu Szkół nr 1, podkreślając ogromny wkład placówki w rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie wyszkowskim. W tym roku przypada bowiem 70-lecie powstania szkoły. Tomasz Kędziora zaprezentował swoją firmę, która od początku istnienia mocno wspiera proces edukacyjny w Wyszkowie. Quad/Graphics umożliwia uczniom poznanie zakładu pracy, organizuje konkursy, stypendia i wspiera inicjatywy mające na celu rozwój młodych ludzi. Tomasz Hoppe zauważył, że największy zakład w Wyszkowie od lat współpracuje ze „Skłodowską”, umożliwiając wycieczki klas  po liniach produkcyjnych czy  organizując praktyki i staże zawodowe. Podkreślił, że nie tylko absolwenci Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych mogą znaleźć zatrudnienie w firmie ale także   pozostałych kierunków w innych działach tego przedsiębiorstwa. Bogdan Pągowski podkreślił rangę współpracy szkoły z Quad/Graphics. Utworzenie klasy patronackiej niewątpliwie uatrakcyjni ofertę kształcenia zawodowego. Katarzyna Zglinicka – szkolny doradca zawodowy - w swojej prezentacji udowodniła, że ZS nr 1 i  Quad/Graphics znają się nie od dzisiaj. Przywołała wiele wspólnych spotkań i  przedsięwzięć. Młodzież ze „Skłodowskiej” z powodzeniem włącza się w różnego rodzaju konkursy i inicjatywy organizowane przez zakład pracy. Wielu uczniów odbywało  staż i praktyki zawodowe w tym miejscu a inni, już absolwenci, zasilają kadrę  Quad/Graphics. 

Warto podkreślić, że dzięki umowie, szkoła otrzyma merytoryczne i materialne wsparcie przez firmę patronacką, dostęp uczniów do nowoczesnych technologii, realizację praktyk zawodowych uczniów Technikum nr 1 a także możliwość podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Pracodawcy, czyli Quad/Graphics Europe w Wyszkowie, ta umowa umożliwi redukcję kosztów pozyskiwania nowych pracowników, wpłynie w bezpośredni sposób na program kształcenia, uwzględniający specyfikę firmy. Firma zyska pracowników gotowych do natychmiastowego podjęcia pracy na oferowanych im stanowiskach, bez konieczności długotrwałego okresu adaptacji i ich doszkalania. Patronat nad klasą pozwoli uczniom na zdobycie kompetencji zawodowych.

 

Źródło: ZS nr 1

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Zespół Szkól nr 1 w WyszkowieWyszkówQuad Graphicspowiat wyszkowskikształcenie zawodowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl