REKLAMA

Najpierw audyt, zmiana statutu, a potem wybory prezesa i zarządu Bugu Wyszków

Sport

Podczas walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia MKS Bug Wyszków zdecydowano o powołaniu zespołu roboczego do spraw analizy bieżącej sytuacji w klubie. Zespół ma dwa tygodnie na podjęcie odpowiednich kroków i przeprowadzenie audytu. Potem odbędą się wybory nowego prezesa i zarządu klubu.

REKLAMA

Powołanie zespołu było jedyną wiążącą decyzją piątkowego walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia MKS Bug Wyszków. Zespół ma "naprawić" statut i znaleźć nowe pomysły na wyjście z kryzysowej sytuacji, w jakiej znalazł się klub. Dotychczasowy zarząd z prezesem Dariuszem Andrzejewskim na czele będzie sprawował swoje funkcje do 23 lutego.

- Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia Bug Wyszków. Powołaliśmy zespół roboczy do spraw przeprowadzenia analizy bieżącej sytuacji klubu - poinformował na sobotniej konferencji prezes Andrzejewski. - Ten zespół będzie pracował pod przewodnictwem Pana Marcina Chodkowskiego. Zespół ma dwa tygodnie na sprawdzenie kondycji finansowej, ale także ogólnej w Bugu Wyszków. W skład zespołu oprócz przewodniczącego wchodzą jeszcze dwaj przedstawiciele piłkarzy - są to Marcin Rosiński i Tomasz Cichocki, trenerzy Arkadiusz Mielczarczyk oraz Stefan Liszewski, a także przedstawiciele rodziców najmłodszych piłkarzy klubu - Agnieszka Kowalczyk i wspomniany wcześniej Marcin Chodkowski. Wnioski z pracy zespołu zostaną przedstawione za dwa tygodnie na walnym zgromadzeniu i wtedy wybrany zostanie nowy zarząd - dodał Andrzejewski.

- Uchwała walnego przewiduje także zadania dla zespołu. Po pierwsze, przeprowadzenie bieżącej analizy sytuacji Bugu Wyszków na płaszczyźnie finansowej i organizacyjnej. Po drugie opracowanie propozycji rozwiązań mających na celu poprawę sytuacji. Trzeci punkt jest bardzo ważny, chcemy opracować zmiany w statucie, aby stać się w przyszłości organizacją pożytku publicznego. Nie chcę też zdradzać wszystkich zadań zespołu, ale na pewno najważniejszym będzie przedstawienie walnemu zgromadzeniu wyników przeprowadzonych analiz i wydanie rekomendacji - poinformował media Marcin Chodkowski. - Przed zespołem intensywne dwa tygodnie pracy, na pewno nie łatwej.

Jak podkreślił przewodniczący zespołu, ma nadzieję na owocną współpracę, a jego skład pozwoli wypracować nowe, ciekawe pomysły, które wyprowadzą klub na prostą.

- Cieszy mnie fakt, że zarówno prezes jak i zarząd wyrażają pełną chęć do współpracy i to też pozwoli nam wypracować rozwiązania i wygasi emocje, które narastały - dodał Chodkowski.

Bez wątpienia najważniejszym celem zespołu jest przedstawienie wniosków członkom stowarzyszenia, którzy zadecydują o wyborze nowych władz. Piątkowe obrady nie przyniosły rezultatów, została w nich ogłoszona przerwa. To właśnie przez dwa tygodnie będzie się decydować, w którym kierunku podąży Bug.

- Obrady zostaną wznowione 23 lutego i wtedy wybierzemy nowe władze klubu - powiedział Marcin Chodkowski.

Wśród członków zespołu zostały także podzielone obowiązki.

- Jeżeli chodzi o kwestie finansowe, to będzie się zajmowała tym Pani Agnieszka Kowalczyk - powiedział Chodkowski. - Jeżeli chodzi o kwestie prawne, będzie to zadanie przewodniczącego Marcina Chodkowskiego, który jest adwokatem. Co ważne, zespół nie zamyka się na pomoc ekspertów.

- Jeżeli zabraknie nam kompetencji w pewnych kwestiach, to możemy się skierować o pomoc. Mamy w szeregach członków stowarzyszenia osoby, które mają kompetencje i zaoferowały swoją pomoc w razie potrzeby - mówi Chodkowski.

Pytany na konferencji o to, jaki wpływ obecna sytuacja ma na funkcjonowanie klubu, Dariusz Andrzejewski odpowiedział:

- Ma to bardzo duży wpływ na bieżącą sytuację w klubie. Ja już w grudniu na wigilii zapowiedziałem, że nie będę się ubiegał o stanowisko prezesa. To, co mówi się o sytuacji w Bugu w przestrzeni publicznej, również nie pomaga - skomentował. 

Oprócz informacji o wczorajszych decyzjach z walnego zgromadzenia, na konferencji przedstawiono oficjalnie nowego trenera, Łukasza Stasiuka, który opowiedział o szczegółach podjęcia pracy z Bugiem.

- Zdecydowałem się na podjęcie pracy z pierwszym zespołem Bugu. Na tę chwilę mamy 18 chłopaków, którzy chcą podjąć rękawice i powalczyć o utrzymanie zespołu w IV lidze. Za obecną sytuację i miejsce w tabeli wini się organizację klubu. Ja uważam, że nie ma to wpływu na postawę na boisku. Za wyniki sportowe odpowiadają zawodnicy, którzy przebywają na boisku. Wiadomo, u nas w Polsce jest presja wyniku. Tego wyniku w Bugu Wyszków nie ma. Za to odpowiadają zawodnicy. Oni byli na boisku i oni powinni być rozliczani. Teraz odchodzi od nas 9 zawodników. Trzeba szukać nowych na ich miejsce. Czekamy na decyzję zarządu - powiedział nowy trener Bugu Wyszków.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Bug Wyszkówwyborywalne zgromadzenieDariusz AndrzejewskiMarcin ChodkowskiŁukasz Stasiuk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl