Najpierw audyt, zmiana statutu, a potem wybory prezesa i zarządu Bugu Wyszków

Sport

Podczas walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia MKS Bug Wyszków zdecydowano o powołaniu zespołu roboczego do spraw analizy bieżącej sytuacji w klubie. Zespół ma dwa tygodnie na podjęcie odpowiednich kroków i przeprowadzenie audytu. Potem odbędą się wybory nowego prezesa i zarządu klubu.

Powołanie zespołu było jedyną wiążącą decyzją piątkowego walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia MKS Bug Wyszków. Zespół ma "naprawić" statut i znaleźć nowe pomysły na wyjście z kryzysowej sytuacji, w jakiej znalazł się klub. Dotychczasowy zarząd z prezesem Dariuszem Andrzejewskim na czele będzie sprawował swoje funkcje do 23 lutego.

- Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia Bug Wyszków. Powołaliśmy zespół roboczy do spraw przeprowadzenia analizy bieżącej sytuacji klubu - poinformował na sobotniej konferencji prezes Andrzejewski. - Ten zespół będzie pracował pod przewodnictwem Pana Marcina Chodkowskiego. Zespół ma dwa tygodnie na sprawdzenie kondycji finansowej, ale także ogólnej w Bugu Wyszków. W skład zespołu oprócz przewodniczącego wchodzą jeszcze dwaj przedstawiciele piłkarzy - są to Marcin Rosiński i Tomasz Cichocki, trenerzy Arkadiusz Mielczarczyk oraz Stefan Liszewski, a także przedstawiciele rodziców najmłodszych piłkarzy klubu - Agnieszka Kowalczyk i wspomniany wcześniej Marcin Chodkowski. Wnioski z pracy zespołu zostaną przedstawione za dwa tygodnie na walnym zgromadzeniu i wtedy wybrany zostanie nowy zarząd - dodał Andrzejewski.

- Uchwała walnego przewiduje także zadania dla zespołu. Po pierwsze, przeprowadzenie bieżącej analizy sytuacji Bugu Wyszków na płaszczyźnie finansowej i organizacyjnej. Po drugie opracowanie propozycji rozwiązań mających na celu poprawę sytuacji. Trzeci punkt jest bardzo ważny, chcemy opracować zmiany w statucie, aby stać się w przyszłości organizacją pożytku publicznego. Nie chcę też zdradzać wszystkich zadań zespołu, ale na pewno najważniejszym będzie przedstawienie walnemu zgromadzeniu wyników przeprowadzonych analiz i wydanie rekomendacji - poinformował media Marcin Chodkowski. - Przed zespołem intensywne dwa tygodnie pracy, na pewno nie łatwej.

Jak podkreślił przewodniczący zespołu, ma nadzieję na owocną współpracę, a jego skład pozwoli wypracować nowe, ciekawe pomysły, które wyprowadzą klub na prostą.

- Cieszy mnie fakt, że zarówno prezes jak i zarząd wyrażają pełną chęć do współpracy i to też pozwoli nam wypracować rozwiązania i wygasi emocje, które narastały - dodał Chodkowski.

Bez wątpienia najważniejszym celem zespołu jest przedstawienie wniosków członkom stowarzyszenia, którzy zadecydują o wyborze nowych władz. Piątkowe obrady nie przyniosły rezultatów, została w nich ogłoszona przerwa. To właśnie przez dwa tygodnie będzie się decydować, w którym kierunku podąży Bug.

- Obrady zostaną wznowione 23 lutego i wtedy wybierzemy nowe władze klubu - powiedział Marcin Chodkowski.

Wśród członków zespołu zostały także podzielone obowiązki.

- Jeżeli chodzi o kwestie finansowe, to będzie się zajmowała tym Pani Agnieszka Kowalczyk - powiedział Chodkowski. - Jeżeli chodzi o kwestie prawne, będzie to zadanie przewodniczącego Marcina Chodkowskiego, który jest adwokatem. Co ważne, zespół nie zamyka się na pomoc ekspertów.

- Jeżeli zabraknie nam kompetencji w pewnych kwestiach, to możemy się skierować o pomoc. Mamy w szeregach członków stowarzyszenia osoby, które mają kompetencje i zaoferowały swoją pomoc w razie potrzeby - mówi Chodkowski.

Pytany na konferencji o to, jaki wpływ obecna sytuacja ma na funkcjonowanie klubu, Dariusz Andrzejewski odpowiedział:

- Ma to bardzo duży wpływ na bieżącą sytuację w klubie. Ja już w grudniu na wigilii zapowiedziałem, że nie będę się ubiegał o stanowisko prezesa. To, co mówi się o sytuacji w Bugu w przestrzeni publicznej, również nie pomaga - skomentował. 

Oprócz informacji o wczorajszych decyzjach z walnego zgromadzenia, na konferencji przedstawiono oficjalnie nowego trenera, Łukasza Stasiuka, który opowiedział o szczegółach podjęcia pracy z Bugiem.

- Zdecydowałem się na podjęcie pracy z pierwszym zespołem Bugu. Na tę chwilę mamy 18 chłopaków, którzy chcą podjąć rękawice i powalczyć o utrzymanie zespołu w IV lidze. Za obecną sytuację i miejsce w tabeli wini się organizację klubu. Ja uważam, że nie ma to wpływu na postawę na boisku. Za wyniki sportowe odpowiadają zawodnicy, którzy przebywają na boisku. Wiadomo, u nas w Polsce jest presja wyniku. Tego wyniku w Bugu Wyszków nie ma. Za to odpowiadają zawodnicy. Oni byli na boisku i oni powinni być rozliczani. Teraz odchodzi od nas 9 zawodników. Trzeba szukać nowych na ich miejsce. Czekamy na decyzję zarządu - powiedział nowy trener Bugu Wyszków.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Bug Wyszkówwyborywalne zgromadzenieDariusz AndrzejewskiMarcin ChodkowskiŁukasz Stasiuk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Luty 2018
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława

REKLAMA

REKLAMA: Pracuj.pl