Mural na 11 Listopada - będzie nowy projekt?

Miasto

Kwiecień nie jest realnym terminem wykonania w Wyszkowie drugiego muralu. Pod znakiem zapytania stoi także, czy autorem malowidła na bloku przy ul. 11 Listopada będzie Rafał Roskowiński, twórca muralu z generałem Sowińskim. - Nie zamykamy się na innych autorów - mówią władze miasta.

Galeria zdjęć


Mural na bloku nr 20 przy ul. 11 Listopada w Wyszkowie ma nawiązywać do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodzimy w tym roku. Jego autorem miał być Rafał Roskowiński, twórca muralu przy ul. Sowińskiego w Wyszkowie. Jako, że kolejny mural ma mieć tematykę patriotyczną, artysta pierwotnie zaproponował, by uwiecznić na nim postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Gmina planowała, że mural powstanie w kwietniu. Projekt nowego malowidła gmina zamierzała skonsultować z mieszkańcami. Na razie o konsultacjach nie ma jednak mowy, bo nie ma co konsultować. Pierwszy projekt "upadł", nie znalazł zwolenników. Gmina Wyszków zwróciła się do Rafała Roskowińskiego o przedstawienie kilku wariantów muralu, ale jednocześnie robi rozeznanie wśród innych twórców murali w Polsce. 

- Nie zamykamy się na innych autorów. Szukamy. Na pewno projekt będzie konsultowany z mieszkańcami, ale w późniejszym terminie - mówi Leszek Marszał, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego.

Czasu wymaga bowiem także przygotowanie miejsca pod mural. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyszłość" musi ująć w planie remontów odnowienie elewacji szczytu budynku, na którym powstanie malowidło. Realnie naczelnik Marszał szacuje, że mural powstanie do czerwca lub dopiero po wakacjach, na pewno przed świętem 11 Listopada. W proces jego tworzenia mają być zaangażowani wyszkowscy uczniowie. 

Na zdjęciach wizualizacja muralu upamiętniającego postać marszałka Piłsudskiego, autorstwa Rafała Roskowińskiego.

Admin Admin

Udostępnij:


muralWyszkówRafał Roskowińskigen Sowiński11 Listopada100 lat niepodległościLeszek Marszał

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Luty 2018
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława

REKLAMA

REKLAMA: Pracuj.pl