Będzie lepsze połączenie Wyszkowa z Somianką. Powiat dostał dotację

Powiat

Ponad 3,9 mln zł na otrzymał powiat wyszkowski na kontynuację budowy drogi powiatowej Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka, na odcinku od Michalina do Somianki.

Galeria zdjęć


7 lutego starostowie Bogdan Pągowski oraz Adam Mróz a także skarbnik powiatu Anna Anuszewska podpisali w Ostrołęce umowę o dofinansowaniu z wicemarszałek Janiną Orzełowska i członkiem zarządu województwa mazowieckiego Elżbietą Lanc. Podobne umowy podpisali również przedstawiciele trzech innych samorządów -  ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, do których trafi łącznie blisko 12,4 mln zł. To pierwsze od lat tego typu wsparcie z budżetu Mazowsza dla samorządów lokalnych. Powiat wyszkowski pozyskał w ramach naboru ponad 3,9 mln zł. 

- Inwestycje w budowę i modernizację dróg to zawsze bardzo kosztowne projekty, które pochłaniają większość budżetów samorządów lokalnych. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć powiaty w realizacji tych ważnych dla mieszkańców inwestycji. Co ważne, udało nam się dofinansować wszystkie zgłoszone przez starostwa projekty, czyli w sumie 36 odcinków dróg – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Dzięki otrzymanej dotacji powiat wyszkowski wykona II etap budowy drogi powiatowej nr 4414W Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka. Będzie to kontynuacja inwestycji z poprzednich lat - tym razem na odcinku od Michalina aż do Somianki i w kierunku drogi na Barcice. Przebudowana zostanie droga na odcinku 2,3 km, powstaną ściezki rowerowe, chodniki, dwa przystanki autobusowe. Całe zadanie ma kosztować ponad 6,5 mln zł.

 

Fot. mazovia.pl

Admin Admin

Udostępnij:


powiat wyszkowskiWyszkówgmina SomiankaschetynówkaJanina Orzełowskadrogadotacjawojewództwo mazowieckieurząd marszałkowskiMazowszeregion ostrołęcki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Luty 2018
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława

REKLAMA

REKLAMA: Pracuj.pl