REKLAMA

Ruszyła rekrutacja do szkół podstawowych. Zasady znane, ale są wyjątki

Nauka

Rozpoczął się nabór do szkół podstawowych w gminie Wyszków. Będzie on przebiegał na podobnych zasadach jak przed rokiem. Różnicą będzie brak oddziałów zerowych w "Jedynce" i "Dwójce". Powstaną one za to w "Czwórce". W SP nr 4 będzie można zapisać dziecko do klas: 0, I, II, IV, V, VII, VIII. Jeśli zgłosi się wystarczająco dużo chętnych, może powstać także klasa VI.

REKLAMA

Rok szkolny 2018/2019 będzie drugim rokiem wdrażania reformy edukacji. We wszystkich szkołach podstawowych gminy Wyszków pojawią się już uczniowie klas ósmych. Rekrutacja będzie prowadzona na tych samych zasadach, co rok temu. Podział na obwody ścisle będzie obowiązywał w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 4. Zgodnie z tymi obwodami, powstaną tam po trzy oddziały klas pierwszych. Ze względu na warunki lokalowe obydwu szkół w "Jedynce" i "Dwójce" gmina nie zamierza tworzyć zerówek. Oddziały zerowe powstaną w SP nr 4. Rekrutacj do zerówek prowadzić będą także Szkoła Podstawowa nr 3 i nr 5. 

Nabór do "Czwórki" będzie prowadzony zgodnie z założeniem ubiegłorocznym, czyli do klasy I, klasy IV i klasy VII. Będzie także możliwość przeniesienia dziecka do istniejącej już klasy V i klasy VIII. Jeśli będzie wola co najmniej 24 rodziców, gmina deklaruje także możliwość utworzenia oddziału klasy VI. Tak więc w "Czwórce" mają szansę istnieć już niemal wszystkie oddziały - poza klasami trzecimi, ale do nich gmina nie ogłosi otwartego naboru.

- Przyszłoroczne klasy trzecie, obecnie drugie, są bardzo mało liczne. Tak naprawdę nie byłoby kim obsadzić nowych klas - tłumaczy wiceburmistrz Aneta Kowalewska. 

Z możliwości przeniesienia dziecka do jednej z istniejących klas w SP nr 4 mogą skorzystać rodzice obecnych uczniów SP nr 1 i SP nr 2.

- Formalnie to, do której szkoły uczęszcza dziecko, wynika z obwodu szkoły i miejsca zamieszkania, aczkolwiek jeśli taka jest wola rodzica, w określonych wypadkach, może on dokonać wyboru innej szkoły, pod warunkiem, że w wybranym oddziale jest wolne miejsce oraz za zgodą dyrektora swojej szkoły obwodowej i tej przez siebie wybranej - mówi burmistrz Kowalewska.

Terminy rekrutacji do klas pierwszych określane są bezpośrednio przez poszczególne szkoły. Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2 już formalnie otworzyły nabór. Rekrutacja do podstawówek musi zakończyć się do 15 marca.

Kamil Zamerski

Udostępnij:


rekrutacjanabórszkoła podstawowagmina WyszkówSP nr 1 w WyszkowieSP nr 2 w WyszkowieSP nr 4 w Wyszkowiezerówka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl