Miał 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów. W jego ujęciu pomógł anonimowy informator

Na Sygnale

Mieszkaniec gminy Wyszków odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Popołudniu w czwartek, 1 lutego, wyszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata. W zatrzymaniu pomogło anonimowe zgłoszenie na policję. Świadek poinformował, że w Deskurowie wskazanym pojazdem może kierować pijany mężczyzna. Chwilę później kierowca seata był już w rękach policji. Badanie na zwartość alkoholu u 26-letniego mieszkańca gminy Wyszków wykazało ponad 3 promile. Okazało się również, że kierowca posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. W najbliższym czasie 26-latek stanie przed sądem i odpowie, za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie wyroku sądu. 

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność karną: kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

W ostatnich dniach to już trzeci przypadek, w którym pomoc obywatelska pomogła w zatrzymaniu i wyeliminowaniu z ruchu pijanego kierowcy, który stwarza zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Więcej pisaliśmy tutaj

 

Źródło: KPP Wyszków

Admin Admin

Udostępnij:


pijany kierowcapromilepolicjaKPP WyszkówWyszkówDeskurów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Luty 2018
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława

REKLAMA

REKLAMA: Pracuj.pl