REKLAMA

Świadkowie pomogli w ujęciu pijanych kierowców. Rekordzista miał 2,6 promila!

Na Sygnale

W ostatnich dniach wyszkowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista jeździł ulicami Wyszkowa, mając 2,6 promila! W dwóch przypadkach pomogło telefoniczne zgłoszenie od anonimowych świadków.

REKLAMA

Nie po raz pierwszy telefoniczne zgłoszenie pomogło w zatrzymaniu osób, które zdecydowy się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Taka reakcja cieszy i świadczy o coraz większej naszej świadomości z zagrożeń stwarzanych przez pijanych kierujących. Pokazuje też, że nie ma przyzwolenia na takie postępowanie - uważa policja.

W tym tygodniu dwukrotnie w ujęciu pijanych przestępców drogowych pomogli świadkowie. W poniedziałek, 29 stycznia, kilka minut po godz. 19.00 do dyżurnego wyszkowskiej komendy zadzwonił rozmówca z informacją, że ulicami Wyszkowa jeździ renault, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Zgłaszający dokładnie opisał pojazd, a dyżurny natychmiast na wskazaną ulicę wysłał patrol. Podejrzenia zgłaszającego potwierdzili policjanci. Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą renault 39-letniego mieszkańca gm. Wyszków wykazało w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Dzień później, 30 stycznia, w godzinach popołudniowych na terenie Wyszkowa policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę fiata. 42-letni mieszkaniec Wyszkowa miał ponad 1,6 promil alkoholu w organizmie. Również w tym przypadku telefonicznie o swoich podejrzeniach powiadomił policję przypadkowy świadek. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

W nocy 31 stycznia na ul. Serockiej w Wyszkowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem. Okazało się, że kierowca był pijany i miał ponad 2,6 promila alkoholu, a na dodatek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Przypominany, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Apelujemy do kierowców aby byli odpowiedzialni i nie wsiadali za kierownice pod wpływem alkoholu! Pamiętajmy, że nawet  niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom, wyszkowscy policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. W ubiegłym roku funkcjonariusze przeprowadzili prawie 41 tys. badań i zatrzymali 114 kierujących pod wpływem alkoholu. Cieszy natomiast fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję dzwoniąc na numer 997. Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwi kierujący to potencjalni zabójcy na drogach - mówi Marta Gierlicka, rzecznik KPP w Wyszkowie.

 

Źródło: KPP Wyszków

Admin Admin

Udostępnij:


policjaKPP WyszkówWyszkówpijany kierowca

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl