REKLAMA

Quad postawił uczniom wyzwanie. Konkurs What’s up Quad? na finiszu

Nauka

20 zespołów z 9 szkół średnich, gimnazjów i podstawówek powiatu wyszkowskiego i okolic walczy o nagrody w konkursie Quad/Graphics: „What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów”. To kolejna kreatywna inicjatywa dla młodzieży, przygotowana przez największą firmę w regionie.

REKLAMA

Konkurs wystartował pod koniec listopada. Zgłosiło się do niego 17 zespołów (w każdym od 2 do 4 osób) z lokalnych szkół i 3 drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. W sumie 20 zespołów (64 uczniów) z Wyszkowa i okolic. W konkursie powiat wyszkowski reprezentują:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 (1 zespół)
  • Gimnazjum nr 2 (1 zespół)
  • Gimnazjum z Zabrodzia (1 zespół)
  • I LO im. C.K. Norwida (1 zespół)
  • Zespół Szkół nr 1 (2 zespoły)
  • CEZiU (6 zespołów)
  • Zespół Szkół nr 3 (4 zespoły)
  • ZDZ CK (1 zespół)

Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu firmy Quad/Graphics w języku angielskim. Uczniowie mogą skorzystać z różnych form przekazu, np. prezentacji power point, wideo, wywiadu, fotografii. Mogą też te formy łączyć. Żeby przekazać młodzieży jak najwięcej informacji o firmie, Quad/Graphics szeroko otworzył drzwi dla konkursowiczów. Uczniowie uczestniczyli w wizycie studyjnej, podczas której poznawali działy produkcyjne i administracyjne. Młodzi ludzie otrzymali też wiele materiałów merytorycznych. Jeśli tylko chcą i potrzebują, w każdej chwili mogą do firmy przyjechać, żeby nakręcić ujęcia kamerą, przeprowadzić wywiady czy zrobić zdjęcia. Wielu z tej możliwości już skorzystało, wielu nadal umawia się na spotkania w Quadzie.

- Czasu na skończenie pracy zostało niewiele, a zadanie jest ambitne. Trzeba mieć pomysł, trzeba wiedzieć, jakich form chce się użyć i jak je twórczo ze sobą połączyć, żeby wyszedł fajny projekt. Do tego wszystko trzeba wykonać w języku angielskim – tłumaczy Joanna Krzyżaniak, Branding & Corporate Communications Leader.

Wartością dodaną do konkursu są warsztaty dla uczestników z pracy zespołowej i przygotowania projektu. Zorganizowała je i przeprowadziła Pani Ewa Trzcińska z Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu, które jest partnerem konkursu. Podczas warsztatów uczniowie zastanawiali się m.in. nad tym, jaki jest ich cel udziału w konkursie. Spotkanie było również okazją do profesjonalnego zaplanowania pracy nad swoim projektem.

- Jaki jest cel naszego udziału w konkursie? Na pewno chcemy wygrać, ale też zdobyć doświadczenie i zetknąć się z innym niż w szkole sposobem myślenia – opowiada Sebastian Pek, uczeń Technikum Informatycznego z Pułtuska. – Chcemy też nabrać doświadczenia w mówieniu po angielsku i zwyczajnie dobrze się bawić – dodaje Zuzanna Moroza, koleżanka Sebastiana z zespołu projektowego.

6 i 8 lutego zespoły zaprezentują swoje prace przed komisją. Również po angielsku. Na 15 lutego zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Odbędzie się ono w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Jowisz, przy ul. Świętojańskiej w Wyszkowie.

- W ocenie prac komisja będzie się kierowała kilkoma kryteriami. Weźmie pod uwagę pomysł, kreatywność, poziom trudności, jakość wykonania, pracę zespołową i sposób prezentacji zadania w języku angielskim – dodaje Joanna Krzyżaniak.

Najlepsi pojadą na obóz, gdzie pod okiem native speakerów będą doskonalić językowe umiejętności. Stacjonarne lekcje z native speakerem funduje także The Lighthouse English Centre, jedna z wyszkowskich szkół językowych. Nagrody przyznają również Burmistrz Wyszkowa i Starosta Powiatu Wyszkowskiego. W 2017 roku Quad/Graphics zorganizował I edycję konkursu „Rozwiń wiedzę projektowo”. Wystartowali w nim uczniowie ze zdolnościami technicznymi i programistycznymi. Konkurs wygrali reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, którzy skonstruowali pojazd sprawdzający właściwości powietrza.

Admin Admin

Udostępnij:


Quad GraphicsWyszkówkonkursWCRB WyszkówJoanna Krzyżaniakuczniowiestaż

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl