REKLAMA

"Sex-miłość-związki, współczesne oblicza" - powstała monografia a wśród autorów wyszkowska seksuolog

Kącik Prasowy

Ukazała się monografia "Sex-miłość-związki, współczesne oblicza" Wydawnictwa Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego. Jedną ze współautorek książki jest wyszkowska psycholog, seksuolog Agnieszka Cichowska.

REKLAMA

Agnieszka Cichowska prowadzi Pracownię Psychologiczno-Seksuologiczną przy ul. B. Prusa (dawna Gwardii Ludowej) w Wyszkowie. W monografii, do współtworzenia której została zaproszona, opisuje wyniki swoich badań na temat psychospołecznych następstw wczesnej inicjacji seksualnej. Znalazła się w gronie wybitnych autorów, uznanych w Polsce autorytetów. Jest dumna z tej współpracy. Jak do niej doszło?

- Jako dyplomantka prof. dr hab. Zbigniewa Lwa-Starowicza pod jego kierunkiem prowadziłam badania na temat przyczyn i skutków wczesnej inicjacji seksualnej. Analizy z zakresu psychospołecznych następstw wczesnego podejmowania współżycia seksualnego przez adolescentów okazały się na tyle interesujące, że profesor opublikował je w "Przeglądzie Seksuologicznym" i wielokrotnie się do nich odwoływał w piśmiennictwie i wykładach. Według profesora badania mogą mieć duże znaczenie dla pedagogów i nauczycieli oraz programów wychowania rodzinnego. Do prac nad przygotowaniem monografii zaproszeni zostali autorzy i badacze, reprezentujący różne ośrodki badawcze z całej Polski w powiązaniu z pracami badawczymi  z ostatnich lat w obszarze seksuologii, psychologii, historii, kulturoznawstwa i innych nauk społecznych. W tym gronie znalazłam się również ja, w odwołaniu do moich autorskich badań i ich empirycznych analiz z perspektywy psychologiczno-seksuologicznej. Z uwagi, iż współautorami są tak znane osobistości jak wspomniany już prof. Zbigniem Lew-Starowicz, Christian Imieliński, czy Bassam Aouil, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie - mówi Agnieszka Cichowska.

A my zachęcamy do lektury.

Admin Admin

Udostępnij:


Agnieszka CichowskaseksuologWyszkówLew Starowiczsexzwiązkiinicjacja seksualnabadaniamonografia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl