REKLAMA

W lutym wyjątkowe koncerty. Posłuchamy jazzu i pięknych ballad

Kultura

10 lutego Akademia Umiejętności Pan Hilary zaprasza na walentynkowy koncert jazzowy wyszkowskiego pianisty Piotra Lewandowskiego, któremu towarzyszyć będzie wokalistka, Anna Orlova (The Voice of Poland). Natomiast 2 lutego w Bibliotece Miejskiej posłuchamy piosenek Loenarda Cohena w wykonaniu Marcina Stycznia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jazzowy wieczór liryczny - pod takim hasłem Akademia Umiejętności organizuje koncert w Restauracji Centralna 10 lutego. 

- LIRYCZNY, WALENTYNKOWY, JAZZOWY, PROMUJĄCY CUDNĄ, NAJNOWSZĄ płytę wyszkowianina (absolwenta I LO). Jeśli wyszkowianin Piotr Lewandowski nagrywa w wyszkowskim Studio RG - Studio nagrań płytę "Fuzzy Logic" z piękną nastrojową muzyką i jeśli koncertuje w najlepszych warszawskich klubach ze wspaniałą wokalistką Anna Orlova (uczestniczka The Voice of Poland) - to nasza Akademia musi zorganizować ich koncert! - zachęca Pan Hilary.

Bilety w cenie 20 zł zamawiamy pod nr tel.: 531-931-200 (także smsem) lub pisząc na e-mail: panhilary@op.pl a odbieramy przed koncertem.

Natomiast 2 lutego w Bibliotece Miejskiej posłuchamy piosenek Loenarda Cohena w wykonaniu Marcina Stycznia. Płyta "Lubię gadać z Leonardem" to jedenaście piosenek Leonarda Cohena z jego trzech ostatnich albumów w wykonaniu i w tłumaczeniach pieśniarza Marcina Stycznia. Do tej pory nikt w Polsce nie wykonywał tych utworów. Nie było także tłumaczeń, ponieważ największy popularyzator twórczości kanadyjskiego barda Maciej Zembaty zmarł w 2011 roku. Jest to zatem dzieło pionierskie. Wszystkie tłumaczenia zostały zaakceptowane przez spadkobierców Leonarda Cohena. Album ukazał się w pierwszą rocznicę śmierci Leonarda Cohena - 7 listopada 2017 roku. Pieniądze na jego wydanie zostały zebrane w akcji crowdfundingowej na portalu Polakpotrafi.pl. Patronat medialny objęła radiowa Trójka. 

Marcin Styczeń (ur. 22.10.1978 w Olkuszu) - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara), Paweł Puszczało (kontrabas, gitara basowa), Karol Domański (perkusja). Jego artystyczny dorobek to dziewięć płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku.  

Admin Admin

Udostępnij:


Akademia Umiejętności Pan HilaryWyszkówkoncertRestauracja CentralnaBiblioteka miejska w WyszkowiekoncertLeonard CohenAnna OrlovaPiotr Lewandowskijazzwalentynki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła
REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl