REKLAMA

WSPARCIE DIETETYKA - to ważne!

Kącik Prasowy

Skończ z "dietami cud" i eksperymentami żywieniowymi. Odchudzać należy się zdrowo, co wiąże się z przemyślanym, systematycznym i długotrwałym działaniem. Warto więc poszukać fachowego wsparcia i skorzystać z pomocy dietetyka.

REKLAMA

Większość osób zmagających się z nadwagą czy otyłością ma za sobą kilka, a czasem nawet kilkanaście prób odchudzania, eksperymenty z „rewelacyjnymi” dietami, które obiecują duży ubytek masy ciała w krótkim czasie, a przy tym nie są bezpieczne, ani efektywne. Najczęściej powodują one jedynie przejściowe spadki masy ciała, po których często występuje efekt „jo-jo” nierzadko z nadwyżką. Aby tego uniknąć, należy odchudzać się zdrowo, co wiąże się z przemyślanym, systematycznym i długotrwałym działaniem. Warto więc poszukać fachowego wsparcia i skorzystać z pomocy dietetyka.

Specjalista wyjaśni, dlaczego wszelkie diety cud nie są skuteczne oraz wskaże, jak postępować, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę i zdrowie. W tym celu dietetyk przeprowadzi wywiad zdrowotno-żywieniowy i wykona pomiary masy i składu ciała. Następnie ustali postępowanie żywieniowe oraz określi czas jego trwania, wskaże błędy, a także sposoby na ich wyeliminowanie.

Niezwykle istotną kwestią jest to, że dieta przygotowana przez specjalistę jest dobrana indywidualnie do potrzeb i sytuacji zdrowotnej pacjenta. Niektóre jednostki chorobowe wykluczają działanie na niskim poziomie energetycznym. Dietetyk ustali optymalną ilość kalorii na początku kuracji, a także odpowiednio będzie ją modyfikował na kolejnych etapach odchudzania czy też dietoterapii. Postępowanie żywieniowe zawsze musi być także dostosowane do aktywności fizycznej i rodzaju treningu. Bardzo istotne jest również omówienie preferencji i awersji żywieniowych. W indywidualnym postępowaniu dietetycznym wyklucza się produkty, których pacjent nie lubi, nie toleruje, bądź też ma na nie alergię. Tym samym program odchudzający staje się bardzo zindywidualizowany, co ułatwia jego wprowadzenie w życie i uzyskanie oczekiwanych efektów.

Kolejnym istotnym aspektem wsparcia dietetycznego jest kontrola postępów. Dietetyk monitoruje i w odpowiednim momencie wprowadza odpowiednie modyfikacje do wcześniej ustalonego planu postępowania żywieniowego. Ważne jest także kontrolowanie zmian w składzie ciała na co pozwala regularna analiza z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Rolą dietetyka jest także wsparcie psychodietetyczne ponieważ osiągnięcie założonych celów oraz uzyskanie trwałych zmian w sposobie żywienia wymaga odpowiedniej pracy nad motywacją oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Ponad to do zadań dietetyka należy określenie zasadności i ewentualne wprowadzenie dobranej indywidualnie, w zależności od potrzeb suplementacji, która ma przede wszystkim na celu wyrównanie istniejących niedoborów składników odżywczych.

Wsparcie dietetyczne pełni istotną rolę nie tylko w redukcji masy ciała, ale także w dietoterapii wielu chorób (m. in. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, niedoczynności tarczycy) oraz w stanach fizjologicznych wymagających odpowiedniej diety – ciąża, laktacja. Ze wsparcia specjalisty mogą również skorzystać osoby zajmujące się sportem, zarówno zawodowo jak i amatorsko.

22 stycznia Dietetyka 2be rusza z wyjątkowym wydarzeniem „Piękne na wiosnę”, do którego serdecznie zaprasza wszystkie Panie z okolic: Wyszkowa, Radzymina, Wołomina i Warszawy. Będzie to PROFESJONALNE GRUPOWE ODCHUDZANIE. Program połączy wszystkie istotne dla powodzenia kuracji, elementy – opiekę merytoryczną i motywacyjną. Wszystkie uczestniczki rozpoczną odchudzanie w tym samym terminie i wspólnie zakończą  pierwszą edycję programu. Każda z Pań, uczestnicząca w tym wyjątkowym wydarzeniu objęta będzie zarówno indywidualną opieką dietetyka( który ustali indywidualny, odpowiedni dla danej osoby program diety wraz z jadłospisem) jak również grupowymi spotkaniami z wszystkimi uczestnikami (połączonymi z wykładami dietetyków i treningiem pilatesu). Całe wydarzenie uwieńczy ujędrniający zabieg na ciało w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej w Warszawie.

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy,

Dietetycy:

Aleksandra Bąk i Joanna Ojrzeńska

 

 

 

 

Art. promocyjny

Admin Admin

Udostępnij:


Dietetyka 2beAleksandra BakdietetykWyszkówdieta

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl