REKLAMA

XIII Marsz Niepodległości

Turystyka

Już po raz 13. Jerzy Sitek, opiekun Klubu Przyrodniczo-Turystycznego „Leśna Szkoła”, zorganizował 11 listopada Marsz Niepodległości.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Czternastu entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu (członkowie klubu turystycznego „Białe Kruki”, działającego przy Uniwersytecie III Wieku w Wyszkowie, mniej i bardziej dorośli oraz jeden 3,5 latek z trochę starszą od siebie siostrą) wybrało się, mimo bardzo niepewnej pogody, na 14-kilometrowy patriotyczny spacer. Uczestnicy do Dalekiego dotarli pociągiem. Stamtąd pięknymi duktami leśnymi Puszczy Białej podążali w kierunku Dębu „Wieszatiel”, Pulw i Sieczych, a następnie Zygmuntowa Mazoweckiego, skąd wrócili do Wyszkowa także pociągiem.

Pogoda dopisała, pięknie świeciło słońce, las był jeszcze bardzo jesienny, kolorowy i pełen grzybów. Na spotkanie wyszło im ogromne stado saren i bardzo szybki dzik. Chwile zadumy przy odwiedzanych miejscach pamięci narodowej wprawiły nas w patriotyczny nastrój. Z biało-czerwonymi chorągiewkami wyglądaliśmy naprawdę malowniczo i uroczo. Trochę wysiłku, jaki uczestnicy włożyli w pokonanie tej wcale niełatwej trasy, traktują jako hołd oddany tym, którzy 99 lat temu oraz wcześniej i później, walczyli o naszą wolność i niepodległość.

Każdy świętuje na miarę swoich możliwości. Oni zaś cieszą się, że tak mogli spędzić ten ważny dla Polaków, jeszcze jesienny dzień. Tym samym dziękują Panu Jurkowi Sitkowi za wytrwałość i ciągłe mobilizowanie do działania i aktywności. Już teraz zapraszają na kolejne edycje marszu. Bo warto!

Beata Glinka

fot. Krzysztof Rogowski

Admin Admin

Udostępnij:


XIII Marsz NiepodległościJerzy SitekBiałe KrukiUniwersytet III Wieku w WyszkowiemarszniepodległośćDalekie TartakSieczychymarsz niepodległości11 Listopada

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl