REKLAMA

Seniorzy z Wyszkowa w Szydłowcu

Turystyka

23 września spotkały się Rady Seniorów z Szydłowca i Wyszkowa. Radzie Seniorów z Wyszkowa towarzyszył Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

23 września w pięknej sali szydłowieckiego zamku gości powitał prezes Stowarzyszenia Emerytów „Spokojna Jesień Życia” i jednocześnie przewodniczący Rady Seniorów, Kazimierz Zawadzki. Przedstawił on włodarzy miasta, którzy zaszczycili spotkanie swoją obecnością: starostę powiatu Włodzimierza Górlickiego, burmistrza gminy Artura Ludef oraz przewodniczącego rady miasta Artura Koniarczyka. Celem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska w kwestii działalności rad seniorów, które w obecnym kształcie prawnym nie mają żadnych uprawnień, oprócz doradczo-konsultacyjnych.

Drugim punktem wizyty było zwiedzanie Szydłowca. Seniorzy poznali historię miasta, dawne instrumenty muzyczne w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Zobaczyli bardzo stary zbudowany z piaskowca kościół Farny św. Zygmunta. Kolejnym punktem programu był występ zespołu pieśni i tańca „Oberek”, który przedstawił folklor Kurpi Białych i Zielonych w tańcu i piosence. Zespół wzbudził zachwyt mieszkańców Szydłowca z władzami miasta na czele. Tańce, piosenki i wspólne biesiadowanie zakończyło to bardzo przyjemne i owocne spotkanie. Seniorzy po raz kolejny udowodnili prawdziwość słów B. Franklina „Nie starzeje si ten, kto nie ma na to czasu”.

 

Źródło: Urząd Miejski w Wyszkowie

Admin Admin

Udostępnij:


Rada Seniorów Gminy WyszkówseniorzySzydłowiecZespół Pieśni i Tańca "Oberek"gmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl