Seniorzy z Wyszkowa w Szydłowcu

Turystyka

23 września spotkały się Rady Seniorów z Szydłowca i Wyszkowa. Radzie Seniorów z Wyszkowa towarzyszył Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”. 

Galeria zdjęć


23 września w pięknej sali szydłowieckiego zamku gości powitał prezes Stowarzyszenia Emerytów „Spokojna Jesień Życia” i jednocześnie przewodniczący Rady Seniorów, Kazimierz Zawadzki. Przedstawił on włodarzy miasta, którzy zaszczycili spotkanie swoją obecnością: starostę powiatu Włodzimierza Górlickiego, burmistrza gminy Artura Ludef oraz przewodniczącego rady miasta Artura Koniarczyka. Celem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska w kwestii działalności rad seniorów, które w obecnym kształcie prawnym nie mają żadnych uprawnień, oprócz doradczo-konsultacyjnych.

Drugim punktem wizyty było zwiedzanie Szydłowca. Seniorzy poznali historię miasta, dawne instrumenty muzyczne w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Zobaczyli bardzo stary zbudowany z piaskowca kościół Farny św. Zygmunta. Kolejnym punktem programu był występ zespołu pieśni i tańca „Oberek”, który przedstawił folklor Kurpi Białych i Zielonych w tańcu i piosence. Zespół wzbudził zachwyt mieszkańców Szydłowca z władzami miasta na czele. Tańce, piosenki i wspólne biesiadowanie zakończyło to bardzo przyjemne i owocne spotkanie. Seniorzy po raz kolejny udowodnili prawdziwość słów B. Franklina „Nie starzeje si ten, kto nie ma na to czasu”.

 

Źródło: Urząd Miejski w Wyszkowie

Admin Admin

Udostępnij:


Rada Seniorów Gminy WyszkówseniorzySzydłowiecZespół Pieśni i Tańca "Oberek"gmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Luty 2018
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława

REKLAMA

REKLAMA: Pracuj.pl